Delegasyon Havuzu

Ne Yapıyoruz?

[TURK] Cardano Turkiye bir delegasyon havuzudur (Stake Pool). Delegasyon havuzları, Hisse İspatı (POS) kullanan ağlarda gerçekleşen işlemleri (TX) doğrulayan yapılardır. Eğer Delegasyon Havuzu veya Hisse İspatı nedir bilmiyorsanız doğru yerdesiniz! Buraya tıklayarak Hisse İspatının, Buraya tıklayarak ise Delegasyon Havuzunun ne olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Kısaca özetlemek gerekirse, delegasyon havuzları, cüzdanınızdan ADA tokenlarınız hiç çıkmadan ve sıfır riskle size pasif gelir kazandırırken, Cardano ağının da daha güvenli ve merkeziyetsiz olmasını sağlar. Bitcoin ve Ethereum ağlarındaki madenciliğin karşılığıdır. En önemli farkı, burada madencilik için pahalı cihazlara ve yüksek elektrik tüketimine ihtiyaç yoktur. 

Neden Yapıyoruz?

Öncelikle tutkuyla yapıyoruz. Yeni şeyler öğrenmeye ve bunları paylaşmaya bayılıyoruz! Amacımız, her gün daha fazlasını öğrenmek ve daha fazlasını Türkçe olarak paylaşmak, hep beraber gelişmek.

Tüm bu içerikleri bağımsız olarak üretebilmek ise temel ilkemiz. Sayıları her gün artan coin avcılarının ve kripto X’lerinin sponsorlu içerik kisvesi altında yaptıkları dolandırıcılıktan ve içerik diye üretilen umut tacirliğinden bıktığımız için yapıyoruz. 

Sade ve anlaşılabilir bilgiye ulaşmanın bu kadar zor olmaması gerektiğine inandığımız için yapıyoruz. Türkiye’de de sürdürülebilir bir delegasyon havuzunun topluluk ile yönetilebileceğini göstermek için yapıyoruz

 

Delegasyon Havuzu

İsim: Cardano Turkiye
Ticker: TURK
Komisyon: %0

Sunucu

Tamamı Türkiye'de
12 vCore Xeon E5 İşlemci
24 GB RAM
256 Gb NVME SSD